Zerknij na miasto z 230 metrów

Cieszy nas gdy rodacy biją kolejne rekordy. Varso już jest najwyższym budynkiem Unii Europejskiej, a za chwilę będzie miał też najwyżej położony taras widokowy w Polsce. Zobacz film, który pokazuje, jak będzie on wyglądał.

Na chwilę obecną najwyżej położony punkt widokowy w naszym kraju znajduje się w Sky Tower we Wrocławiu i leży na wysokości około 200 metrów. Wyższy z tarasów widokowych Varso w Warszawie przebije ten wynik o 30 metrów – ma znajdować się na wysokości 230 metrów, czyli dwa razy wyżej niż taras widokowy w pobliskim Pałacu Kultury i Nauki (113 metrów), na którym chyba wszyscy już byliśmy. Varso będzie posiadał dwa otwarte tarasy – drugi z nich znajdzie się trochę niżej; na wysokości 205 metrów. Dodatkowo, na piętrach od 46. do 48. otwarta zostanie restauracja z widokami na Warszawę.

Ok, cyferki wyglądają ładnie, ale… miał być film. I jest. Renderowana animacja 3D, która wizualizuje oba tarasy Varso naprawdę robi wrażenie. Zobaczyć ją można poniżej i nic tylko czekać na ich otwarcie, które zaplanowane jest już w przyszłym roku. Aha; dodajmy – na szczyt wieżowca będzie można wjechać przeszkolonymi windami, jadącymi z prędkością 8 m/s. Ciekawie się to zapowiada.

Fot.: materiały inwestora