Dobra „buda” na budowie

Gdy zaczyna się prace budowlane, trzeba mieć drogę, prąd i… miejsce na trzymanie narzędzi i materiałów. Trudno by było wozić je wszystkie każdego dnia do pracy; to jednak nie długopis i notes. Dlatego RS-DOM na czas budowy samodzielnie organizuje m.in. garaże na materiały.

W zasadzie sprawa wydaje się być banalnie oczywista: trzeba mieć gdzie odpocząć, gdzie składować materiały i gdzie trzymać najbardziej podstawowe narzędzia. Często robi się to w przysłowiowych „budach” lub „pakamerach” (zależnie od słownictwa ekipy oraz przeznaczenia „budy”), jak czasem, slangowo nazywa się kontenery lub blaszane garaże. Wiadomo: są one wyłącznie tymczasowymi rozwiązaniami, które mają zabezpieczyć najbardziej oczywiste potrzeby: trochę cienia, trochę dachu, trochę miejsca i trochę bezpieczeństwa.

RS-DOM oferując kompleksową realizację budowy domów (lub większych obiektów) w ramach ofertowanej ceny zawsze zapewnia dowiezienie i postawienie na terenie budowy obiektów zaplecza socjalnego dla pracowników oraz blaszanego garażu na materiały.

Z pozoru nie wydaje  się to zbyt istotne, ale z praktyki wiemy, że lepiej jest, gdy każdy ma własną, wydzieloną strefę – pracownicy na chwilę odpoczynku i zjedzenie lunchu (bez wchodzenia właścicielom na głowy, np. gdy budowa odbywa się na działce na której już stoi zamieszkały, stary dom), a materiały na to, aby sobie spokojnie leżały pod dachem bez obaw o to, że np.: zmoczy je deszcz. A przy okazji – jedno i drugie sprawia, że na placu budowy nie ma bałaganu; z praktyki wiemy, że trzymanie materiałów w jednym miejscu nie tylko zwiększa łatwość ich liczenia oraz zamawiania odpowiedniej liczby braków, ale też daje większe bezpieczeństwo tak budowlańcom, jak i osobom wizytującym budowę.

Tyle różnic, a z pozoru to taki banał, prawda? Więc: jak budowa, to i „buda” – przynajmniej z nami: z RS-DOM. 🙂

Zdjęcie autorstwa Cleyder Duque z Pexels