A gdy dom się znudzi i pójdzie na spacer…

A gdy dom się znudzi i pójdzie na spacer to może wyjść z tego niezła przygoda. Dosłownie: dom. Znudzi się. Wstanie z fundamentów i pójdzie na spacer. Taki trochę dłuższy spacer – przez połowę Stanów Zjednoczonych. Serio-serio. Zresztą: sami obejrzyjcie ten film na naszej stronie.

Mamy w sumie już wakacje, więc może czas na coś luźniejszego? Na przykład na zaskakujący film animowany, w którym, tak jak już napisaliśmy, dom znudzony podupadającą miejscowością w której go postawiono, dochodzi do wniosku, że nie będzie już się w niej dłużej rozpadał, rusza swoje cztery… litery?… i wychodzi na drogę. A potem udaje się w bardzo długą i pełną przygód podróż.

Jest to animacja która zebrała kilkadziesiąt konkursowych selekcji oraz nagród, w tym na festiwalach w Cannes, Panamie, Bristolu czy Roanne. W pełni zasłużonych. Opowieść o starych domach, które solidarnie maszerują przez opustoszałe regiony USA ma w sobie filmową magię, nostalgię, wzruszenie i pomysł. A do tego jest świetnie zrealizowana (ruch postaci, kadry oraz precyzja ilustracji są niesamowite) i ma piękne, choć smutne zakończenie.

Zresztą: obejrzyjcie ten film sami – za darmochę; wystarczy kliknąć play na ekranie poniżej:

 

Animacja: Home Sweet Home
Realizacja: Pierre Clenet, Alejandro Diaz, Romain Mazevet, Stéphane Paccolat
Rok: 2013
Czas: 0:09:56

źródło: animowany.pl