RS-DOM - Profesjonalne usługi budowlane

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas budowy domu?

Budowa domu

Polacy wciąż bardzo chętnie budują domy jednorodzinne. Najczęściej mają one od około 120 do 150m2, powstają w tradycyjnej technologii murowanej i mają ogrzewanie gazowe. Jednak niezależnie od tego, jak dom wygląda na kartce w katalogu, inwestorzy muszą zwrócić uwagę na kilka czynników związanych bezpośrednio z samą budową. Które elementy mogą okazać się najistotniejsze?

Wybierz dobrą ekipę budowlaną

Najważniejszym krokiem, który zabezpieczy inwestora przed koniecznością naprawiania ewentualnych błędów, jest zatrudnienie profesjonalnej i doświadczonej ekipy. Chcąc mieć gwarancję rzetelności, powinna być to firma budowlana zatrudniająca pracowników doskonale znających się na swoim fachu. Jest to bardzo ważne, bowiem dla tego typu przedsiębiorstw istotną rolę odgrywa renoma, gdyż jakiekolwiek błędy i niedoróbki szybko ujrzą światło dzienne i ograniczą liczbę kolejnych zleceń.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Czysto technicznym elementem, który będzie miał wpływ na późniejszą jakość życia domowników, jest zabezpieczenie domu przed wilgocią. Jest to istotne szczególnie w przypadku fundamentów, które są najbardziej narażone na wilgotność obecną w gruncie. Aby jej przeciwdziałać stosuje się izolację pionową i poziomą, chroniącą przed nasiąkaniem ścian.

Precyzja przy wykonywaniu prac szalunkowych

Jednym z największych wrogów każdej ekipy budowlanej jest brak precyzji i pośpiech. Niestety będzie on widoczny bardzo szybko, np. w wygięciach ścian, co może być spowodowane przede wszystkim niesolidnością w deskowaniu. Naprawa takich wad jest często niemożliwa ze względu na szybkość tężenia betonu, dlatego też dokładne szalunkowanie to jedna z podstawowych zasad dobrego budownictwa.

Docieplenie budynku

Choć budując dom nie warto oszczędzać na żadnym z elementów, to z pewnością nie można robić tego w przypadku ocieplenia i izolacji. Zanim jednak ekipa budowlana przejdzie do tego typu prac, powinna poczekać na dokładne osuszenie, oczyszczenie, wyrównanie oraz zagruntowanie ścian, dzięki czemu nie będzie ryzyka m.in. zawilgocenia i powstania trudnej do wyeliminowania grzybni.

Budując dom trzeba zwrócić uwagę na pojedyncze elementy, bowiem wszystkie będą miały wpływ na ogólny komfort życia mieszkańców.