RS-DOM - Profesjonalne usługi budowlane

Kilka słów o nowoczesnych posadzkach

posadzka

Podczas budowy domu jego właściciele muszą stanąć przed wyborem rodzaju wylewki. Nowoczesne firmy budowlane stawiają na przełomowe rozwiązania, które zyskują sobie coraz lepsze opinie i coraz większą popularność. Warto poznać je bliżej.

 

 

Wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa ma płynną konsystencję, a co za tym idzie, idealne właściwości samopoziomujące. Dzięki niej udaje się uzyskać gładkie i równe powierzchnie. Zaletą tego typu wylewki jest to, że robi się ją w dość prosty sposób: nie wymaga angażowania wielu robotników, ani specjalistycznego sprzętu. Wylewka stosunkowo szybko schnie. Czas zależy oczywiście od jej grubości, temperatury i cyrkulacji powietrza w danym pomieszczeniu. Wylewkę anhydrytową można stosować przy podłogach ogrzewanych, można także wykonywać ją jako cienką warstwę – jest bardzo wytrzymała. Nie trzeba jej specjalnie pielęgnować, dlatego po dwóch dniach od jej wykonania można już wietrzyć pomieszczenia.

Wylewka ze styrobetonu

Nowoczesne posadzki ze styrobetonu zapewniają stabilność podłoża i dużą odporność na ściskanie. Mają dobre właściwości termiczne i izolacyjne. Wylewkę robi się dość szybko, jest bardzo wydajna. Bezpośrednio na niej można układać płytki lub panele. Zaletą tej wylewki jest to, że wypełnia dokładnie wszystkie szczeliny. Nie posiada mostków termicznych. Wylewkę można z powodzeniem stosować zamiast warstwy izolacyjnej pod wylewkę wierzchnią.

Wylewka perlitobetonowa

Posadzki perlitobetonowe mają świetną izolację cieplną (perlitobetonu używa się często jako elementu izolacyjnego).  Pod tym względem są o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne wylewki betonowe. Mają szereg zalet. Można nimi ocieplać nierówne powierzchnie i stropy, np. w starszych budynkach. Są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo są dźwiękochłonne. Często stosuje się je zamiast styropianu.