RS-DOM - Profesjonalne usługi budowlane

Kompleksowa budowa domu. Czy warto?

Kompleksowa budowa domu

Osoby planujące budowę domu często zastanawiają się, czy lepiej jest zlecić to zadanie kompleksowo jednej firmie, czy może skusić się na poszukiwanie kolejnych, jak najtańszych ekip, wyspecjalizowanych w wykonywaniu kolejnych etapów. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest oddanie budowy domu w jedne ręce. Dlaczego?

 

Oszczędności

Przede wszystkim z powodu oszczędności. Kompleksowa budowa domów to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Jeśli budowę prowadzi jedna firma, jej jakość znacząco wzrasta,  a koszty spadają. Ekipa doskonale wie, jakie prace i  w jaki sposób zostały już wykonane i jak planowane są kolejne etapy budowy . Pracowników nie zaskoczy żadne niestandardowe rozwiązanie, nie mogą tęż wytłumaczyć błędów w budowie winą innej ekipy. Prace prowadzone są rzetelnie. Dana firma pracuje tylko i wyłącznie na swoją markę, zależy jej więc, by klient polecał ekipę dalej. Kompleksowa budowa domów to także oszczędności, jeśli chodzi o zakupy budowalne. Jedna ekipa jest w stanie dokładnie obliczyć ile danego materiału będzie potrzebowała i sama może zając się zwrotami nadwyżek. To jednak przede wszystkim oszczędność czasu na szukanie kolejnych podwykonawców i dogrywaniu terminów prac tak, by budowa szybko szła do przodu.

Od A do Z

Firma, która podejmuje się budowy dba o każdy jej najmniejszy szczegół. Klient jest wyręczany w wielu kwestiach już na etapie tworzenia projektu. Zazwyczaj może wybrać jeden z gotowych projektów danej firmy i dowiedzieć się, czy dany model jest funkcjonalny w codziennym użytkowaniu. Może również opowiedzieć projektantom o swoim wymarzonym domu, a przygotują oni odpowiedni, zupełnie nowy projekt. Firma zajmująca się budową kompleksowo przygotuje i zabezpieczy teren pod nią oraz wytyczy budynek na działce. Rozpocznie prace od wykopania fundamentów, przez murowanie ścian, aż po wykonanie dachu. Fachowcy połączą wszystkie media, przygotują instalacje w domu, wstawią drzwi i okna, a także wyleją podłogi. Najlepsze firmy oferują też przeprowadzenie pracy wykończeniowych, a nawet aranżację wnętrz wraz z architektem.