RS-DOM - firma budowlano - remontowo - usługowa

Dom w stanie deweloperskim a budowa domu pod klucz – jakie są różnice?

dom w stanie deweloperskim

Jedną z ważniejszych decyzji w życiu jest kupno domu. Dla niektórych osób jest to inwestycja życia. Bardzo ważną kwestią jest wybór rozwiązania pomiędzy stanem deweloperskim a wykończeniem pod klucz. Może to być prawdziwy dylemat szczególnie, że każda z alternatyw ma swoje dobre i złe strony. Dowiedz się, jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi możliwościami.

Czym charakteryzuje się opcja wykończenia domu pod klucz?

W tym przypadku dom jest przygotowany i gotowy do zamieszkania. Najczęściej jest już umeblowany i nie trzeba się martwić o żadne aspekty tym związane. Wystarczy przewieźć prywatne rzeczy i cieszyć się z uroków nowego mieszkania. Jednakże jest to również opcja dużo droższa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na wykończenie i chcą szybko wprowadzić się do swojego gniazdka.

Stan deweloperski, a wykończenie pod klucz?

Stan deweloperski nie ma żadnych podłóg, parapetów i innych elementów. W odróżnieniu od mieszkań przygotowanych pod klucz, w stanie deweloperskim nie ma także płytek, a także urządzeń sanitarnych w łazience. Zasadniczą różnicą jest także to, że w tym przypadku ściany wykończone są wyłącznie tynkiem maszynowym. Potrzebne jest jeszcze gipsowanie, a także szlifowanie, a następnie malowanie, położenie płytek bądź tapet. Stan deweloperski nie uwzględnia obecności gniazdek, włączników, a także oprawek na żarówki.

W zasadzie nie dysponuje on grzejnikami i piecem. Jednakże wskazać należy, że nie jest on sztywny. Oglądając dom, koniecznie trzeba zapytać jakie komponenty są w cenie. Zdarza się, że deweloperzy zapewniają jednak grzejniki i piec, czy też włączniki do instalacji.