RS-DOM - Profesjonalne usługi budowlane

Usługi wykończeniowe dla domów w stanie deweloperskim czyli co bezwzględnie musimy zrobić, aby móc zamieszkać

domów w stanie deweloperskim

 

Dom w stanie deweloperskim to pojęcie szeroko rozpowszechnione na rynku usług nieruchomości, jednak nie posiadające definicji regulowanej prawnie. Oznacza to, że pośrednicy i nabywcy posługują się nim w sposób mniej lub bardziej dowolny. Precyzyjny zakres prac deweloperskich jest każdorazowo określony w umowie z wykonawcą, dlatego należy na niego zwrócić szczególną uwagę. Niemniej jednak, każdy dom w stanie deweloperskim wymaga dodatkowego wykończenia. Sprawdźmy, jakie usługi wykończeniowe okażą się niezbędne do wykonania?

 

Dom w stanie deweloperskim czyli jaki?

Pojęcie stanu deweloperskiego oznacza poziom adaptacji budynku do celów mieszkaniowych. Dom w stanie deweloperskim jest przygotowany do rozpoczęcia prac wykończeniowych. Posiada poprawnie wykonane wszystkie niezbędne instalacje czyli elektryczną, gazową i wodno-kanalizacyjną. Dom jest ocieplony, posiada przygotowane ścianki działowe i wykonane parapety. Na tym etapie zamontowane są już również wszystkie okna i drzwi wejściowe. Na ścianach zostały wykonane suche tynki, przygotowano betonową wylewkę podłogową, rozprowadzono wentylację i zainstalowano ogrzewanie. W stanie deweloperskim możemy się także spodziewać wykończonej elewacji, ocieplonego poddasza i zamontowanego systemu rynnowego wraz z docelowym pokryciem dachu.

 

Co musimy zrobić, aby móc zamieszkać?

Dom w stanie deweloperskim nie jest gotowy do zamieszkania. Usługi wykończeniowe umożliwiają doprowadzenie go do stanu „pod klucz” i obejmują przede wszystkim wykończenie ścian i podłóg. Inwestor może także na początku wykonać dodatkowe ścianki działowe lub wprowadzić drobne modyfikacje w instalacji elektrycznej. Usługi wykończeniowe dla domu w stanie deweloperskim to gruntowanie ścian, położenie gładzi, malowanie i układanie posadzek. Należy wykończyć schody i zainstalować balustradę. Na tym etapie wykonuje się prace glazurnicze i instaluje armaturę łazienkową. Przygotowywana jest zabudowa kuchni i montowane są sprzęty AGD. Usługi wykończeniowe obejmują również instalację drzwi wewnętrznych oraz opraw oświetleniowych. Niezbędne będzie także wykonanie ogrodzenia właściwego i drogi dojazdowej oraz zagospodarowanie zieleni wokół budynku. Na sam koniec pozostaje już tylko aranżacja mebli.