RS-DOM - Profesjonalne usługi budowlane

Kompleksowa budowa domu od podstaw – dlaczego warto zdecydować się na usługi doświadczonej firmy budowlanej?

firmy budowlanej

Już przy wyborze projektu wymarzonego domu, większość inwestorów wie, czy budową zajmie się wyspecjalizowana w tym zakresie firma, czy może będzie to tzw. metoda gospodarcza. Dlaczego i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy zewnętrznego przedsiębiorstwa? Zapraszamy do lektury.

Znacznie krótszy czas budowy

Jak pokazują dane GUS, w Polsce średni czas budowy domu to aż 4,5 roku. Do tak długiego czasu przyczynia się m.in. to, że wciąż większość prac inwestorzy chcą wykonywać sami, licząc na oszczędność kosztów. Niestety założony pierwotnie budżet rzadko jest możliwy do osiągnięcia, a zazwyczaj w przypadku metody gospodarczej jest on przekraczany nawet o 20%. Zatrudnienie firmy budowlanej to gwarancja nie tylko lepszego zaplanowania kosztów, ale szybszego postawienia domu, nawet w ciągu jednego, wiosenno-letniego sezonu.

Wiedza oraz profesjonalizm

Budowa domu to skomplikowany proces, który wymaga gruntownej wiedzy. W przypadku firm budowlanych jest ona gromadzona latami, dlatego mamy pewność, że nie narażamy się na dodatkowe koszty w przyszłości, związane np. z tak częstymi niedoróbkami. Na profesjonalizm składa się także dostępność do wszystkich niezbędnych na placu budowy narzędzi i maszyn, które w przypadku systemu gospodarczego niejednokrotnie będą musiały być wynajmowane. Szukanie możliwości wynajmu najczęściej generuje dodatkowe koszty, a także wydłuża cały proces.

Znacząca oszczędność czasu

Budowa domu systemem gospodarczym wymaga przede wszystkim ogromnego zaangażowania ze strony inwestorów. Ci nie zawsze mają na to czas, choćby ze względu na własny zawód czy inne, codzienne obowiązki. Wówczas zlecenie wykonania robót firmie budowlanej, takiej jak nasza, jest gwarancją ich rzetelnego wykonania i zwalnia z obowiązku ciągłego nadzorowania prac.

Wznoszenie domu z pomocą firmy budowlanej jest nie tylko szybsze, ale jest także gwarantem profesjonalnego wykonania prac oraz braku konieczności ciągłego kontrolowania ich realizacji przez podwykonawców.